OUR CLASSES

F45 Training is a global fitness community specializing in innovative, high-intensity group workouts that are fast, fun, and results-driven.

FUNCTIONAL HIIT

F45 is specifically designed to provide a functional full-body workout while improving energy levels, metabolic rate, strength, and endurance.

TEAM TRAINING

The F45 team spirit will help you change your lifestyle physically and mentally and make new friends. No mirrors, no ego.

45 MINUTES

F45 is one of the most time-efficient ways of training. We aim to burn up to 750 calories per 45-minute session.

Membership

F45 Training je zcela novou tréninkovou technikou, kterou si každý zamiluje. F45 kombinuje prvky výcviku s vysokou intenzitou (HIIT), kruhového a funkčního tréninku. Je tedy ideální ke shazování přebytečných kilogramů a tvarování postavy zcela přirozenou cestou. Pravidelně střídáme tři druhy tréninků: Kardio (PO, ST, PÁ), Silový trénink (ÚT, ČT, NE), Hybrid mezi kardiem a silovým tréninkem na jednu hodinu (SO).

Klasické členství

Balíčky

 • 10 vstupů  2500 Kč
 • 20 vstupů  4000 Kč
 • 1 měsíc  3500 Kč
 • 3 měsíce  9000 Kč
 • 6 měsíců  16000 Kč
 • 12 měsíců  30000 Kč
Join in
8 week challenge

6 000 Kč

 • Unlimited number of lessons
 • Personal meal plan
 • Nonstop support
 • Cardio and strenght trainings
 • Friendly team
Přihlásit se

Our team

Our team of professional trainers will take care of you during each lesson. This will ensure that your training will be safe and maximally effective.
Sandra

Sandra

Trainer

From an early age, I was looking for different ways to hang out, move, but also have fun. The movement and the whole human body began to fascinate me so much that I took coaching exams and a nutrition course. And as usual, when you really pull something, you still don't have enough. I am currently studying the Western form of natural medicine naturopathy.

Honza

Honza

Trainer

Sport je pro mě životním pohonem asi od té doby, co jsem začal chodit. Od mala je mi nejbližší lední hokej, takže silový i vytrvalostní trénink pro mě nejsou úplné novinky. Studiem na FTVS jsem pak v oblastech sportovního tréninku, funkční anatomie a fyziologie získal zkušenosti, které s radostí předám dál. Jinak miluju seriál Přátelé a nikdy nepohrdnu pytlem gumídků!

Michal

Michal

Trainer

Aktivně trénuji posledních 7 let. Jsem akreditovaný silový trenér světové organizace StrongFirst a jsem velice rád, že své zkušenosti a vědomosti mohu předávat v tak skvělé komunitě, jakou je F45. Sám se primárně zaměřuji na silový trénink a gymnastiku, ale dělám tak nějak vše. Mám rád duhu, jednorožce a přísahám, že nekoušu - teda pokud nemám hlad.

Kryštof

Kryštof

TRAINER

Fitness se pro mě už od začátku stalo životním stylem. Vždy to byl ale jen koníček. Tedy do té doby než mě zavedlo sem. F45 mi od první lekce přirostlo k srdci. Zamiloval jsem si celý koncept, zamiloval jsem si naše fitko a hlavně jsem si zamiloval všechny naše skvělé členy. Proto jsem nesmírně vděčný, že se s vámi mohu každý den vídat.

Lenka

Lenka

Trainer

I'm a lifelong sportsman. I love when I can motivate people to play sports, because I think it's the best way of life - full of hard work, renunciation, but also a feeling of joy and happiness, and the most great people.

Lucia

Lucia

TRAINER

Pohyb a sport je součástí mého života už od dětství. Tanec, karate, posilování - tím začala moje vášeň pro sport. Jsem aktivní a akční člověk a ráda se neustále vzdělávám nejen v oblasti cvičení. Věnuji se jak trénování dětí, tak dospělých a věřím, že i tobě pomůžu zlepšit kondici, výkonnost, celkově zdraví a udržet si duševní pohodu. A nezapomeň, život je pohyb!

What our members say

The satisfaction of our members is always a priority for us. We try to lead them and motivate them to achieve their set goals.
Kája

Kája

What I liked most about the challenge was that it's not some "8 week diet", as a lot of people think, but really a healthy and especially sustainable lifestyle setting. The combination of food and team exercise in F45 became my addiction.

Kristýna

Kristýna

The challenge and the whole F45 concept has given me amazing people who understand what they are doing. And I didn't have to worry about anyone and anything to come up with in 8 weeks. Many thanks to all the coaches, because I wouldn't be able to do it without them. They always pushed me in the right direction and forced me to do my best. The hardest part of the whole process was still cooking and following the menu despite the initial huge enthusiasm for amazing recipes. And motivation? Of course, a great community of amazing people (without whom I can no longer imagine the beginning of my day), dynamic trainings that put a person brutally in the body and simply a love for life that you do not want to give up. PS. A nice bonus are the lost pounds and fats;).

Marek

Marek

I achieved a pretty good transformation and it was enough to exercise and follow the diet only 3 times a week, nothing drastic. I definitely recommend it to everyone.

CONTACT

Where to go

PANSKÁ 895/6, NOVÉ MĚSTO110 00, PRAGUE 1, CZECH REPUBLIC